کن بلانچارد (Ken Blanchard)

کن بلانچارد (Ken Blanchard)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی کن بلانچارد نویسنده مجموعه کتاب های پر فروش مدیر یک دقیقه ای

کن بلانچارد با نام کامل کنث هارتلی بلانچارد (متولد 1939 در نیوجرسی) یک محقق مشهور آمریکایی ، مشاور و نویسنده چندین کتاب مدیریت از جمله 30 عنوان پرفروش است. یکی از تئوریهای شناخته شده ای که کن بلانچارد به همراه پل هِرسِی به ایجاد آن کمک کرده است ، مدل رهبری موقعیتی است ، الگوی مدیریتی ای که در آن، رهبری مؤثر با موقعیت های مختلف مرتبط است. او همچنین مدل اعتماد ABCD را ابداع کرد که ابزاری برای ایجاد و جلب اعتماد می باشد. 

علاوه بر وظایف مدیریتی و آموزشی موفق، کن بلانچارد نویسنده تعدادی کتاب پرفروش نیز هست به عنوان مثال، کتاب  مدیر یک دقیقه ای (1982) ، بیش از 10 میلیون نسخه به فروش رسانده است. کتابهای پرفروش دیگر کن بلانچارد و همکاران عبارتند از: گانگ هو! و مشتریان دو آتشه.

کن بلانچارد به دلیل فعالیت خود در زمینه های مدیریت، رهبری و سخنرانی، نامزدی ها و جوایز زیادی دریافت کرده است. کن بلانچارد همچنان به عنوان مدیر ارشد معنوی در سازمان خود فعال است. این سازمان تحت عنوان شرکت های کن بلانچارد در سطح جهانی فعالیت می کند و در زمینه های آموزش و مشاوره به شرکتها و سازمانهای بزرگ چندملیتی خدمات ارائه می دهد.

تصویر 1: کن بلانچارد 

دوران کودکی 

دکتر کن بلانچارد در تاریخ 6 می سال 1939 در نیوجرسی ایالات متحده به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در نیویورک طی کرد.  نام پدر او ادمیرال تئودور بلانچارد و مادرش دوروتی می باشد. 

دوران جوانی و شغل 

کن بلانچارد لیسانس خود را در رشته علوم سیاسی و فلسفه از دانشگاه کرنل در سال 1961 به دست آورد. بلانچارد درجه کارشناسی ارشد خود را در رشته جامعه شناسی از دانشگاه کولگِیت در سال 1963 اخذ کرده است. سرانجام هم دکترای خود را در زمینه مدیریت آموزش و رهبری از دانشگاه کرنل به پایان رساند.

کن بلانچارد هنوز هم در دانشگاه کرنل به عنوان استاد برجسته استخدام است. پس از مدتی کار در محیط دانشگاهی، در سال 1979 کن بلانچارد تصمیم گرفت تا با همسرش مشاوره مدیریتی را آغاز کند. او کار مشاوره خود را با کار تحقیقاتی در زمینه های رهبری ، وفاداری مشتری ، مربیگری ، اشتغال کارمندان، توسعه پروژه، توسعه سازمانی و غیره تلفیق کرد.

10 نقل قول از کن بلانچارد

1. "امروزه كلید رهبری موفق نفوذ داشتن است، نه اقتدار."

2."بسیاری از رهبران طوری عمل می کنند که گوسفندها ... یعنی افراد تیم شان ... برای این وجود دارند تا به چوپان سودی رسانده باشند، نه اینکه چوپان، مسئولیت گوسفندان را بر عهده دارد."

3. "به نظر می رسد بهره وری گروه کاری بستگی به این دارد که اعضای گروه اهداف خود را در رابطه با اهداف سازمان چگونه می بینند."

4."مانند اردک کواک کواک نکنید، مانند عقاب بالا بروید."

5."بازخورد، برای قهرمانان حکم صبحانه را دارد."

6."افرادی که نتایج خوبی کسب می کنند، نسبت به خود احساس خوبی دارند."

7.من کاملاً به قدرت بخشیدن و دریافت کردن اعتقاد دارم. تجربه شخصی من در مورد تمام نعمت هایی که در زندگی ام داشته ام این است که هرچه بیشتر هدیه می کنم بیشتر برمی گردد. این روشی است که زندگی کار می کند، و این همان روشی است که انرژی در این جهان کار می کند. "

تصویر 2: نقل قولی از کن بلانچارد 

8."من هرگز از یادداشت استفاده نمی کنم، چون یادداشت برداری با ذهن من تداخل ایجاد می کند."

9."در گذشته، رهبر، رئیس بود. رهبران امروزه باید با مردم خود شریک باشند ... آنها دیگر نمی توانند فقط براساس قدرت موقعیتی رهبری کنند. "

10.  هیچ یک از ما به تنهایی به اندازه گروه ما باهوش نیست. 

میراث کن بلانچارد

کمتر کسی بیشتر از کن بلانچارد بر مدیریت روزمره مردم و شرکت ها تأثیر گذاشته است. دکتر بلانچارد ، نویسنده برجسته ، متکلم ، و مشاور برجسته ، به خاطر صرف یک عمر در زمینه تحقیقات،  پیش بینی و رهبری اندیشه که بر مدیریت روزانه و رهبری مردم و شرکت ها در سراسر جهان تأثیر داشته است، مورد احترام می باشد.

کن بلانچارد مشتاق است تا هر رهبری تبدیل به یک رهبر خدمتگزار شود،  به همین خاطر پیام روشنگری و قدرتمند خود را از طریق سخنرانی ، خدمات مشاوره و کتابهای پرفروش با مخاطبان در سراسر جهان به اشتراک می گذارد. وقتی کن صحبت می کند، از صمیم قلب با گرمی و شوخ طبعی صحبت می کند. 

مهم نیست که مخاطب چقدر بزرگ باشد، او قادر به برقراری ارتباط با هر شخص به نحوی است که گویی این دو نفر تنها هستند و یک به یک صحبت می کنند. کن بلانچارد همچنین یک داستان نویس قهار و ماهر است به نحوی که می تواند داستان های به ظاهر پیچیده را آسان بیان کند. 

تصویر 3: کن و مارجی بلانچارد

کتاب های کن بلانچارد

همانگونه که گفته شد، کن بلانچارد به عنوان نویسنده تاثیر زیادی را از خود به جای گذاشته است. کتاب کلاسیک "مدیر یک دقیقه ای" او که در سال 1982 با همکاری اسپنسر جانسون نوشت، بیش از 13 میلیون نسخه فروخته شده است و امروزه هم در لیست پرفروش ها قرار دارد. وی در سه دهه گذشته 60 کتاب به تنهایی یا با همکاری دیگران تالیف كرده است كه فروش آنها در مجموع بیش از 21 میلیون نسخه است. آثار پیشگام او - از جمله مشتریان دو آتشه، راز و رهبری در سطحی بالاتر به بیش از 42 زبان ترجمه شده است. در سال 2005 کن به عنوان یکی از 25 نویسنده برتر و پرفروش در تمام دوران در سالن مشاهیر آمازون پذیرفته شد. 

1. مدیر یک دقیقه ای تیم هایی با عملکرد بالا می سازد 

دنیای امروز در رویه های مدیریتی شاهد انقلاب سوم است . انقلاب سوم عبارت است از مشارکت دادن کارمندان و اعضای تیم در تمام سطوح تا سازمان بتواند به بقای خودش ادامه دهد. ماجرا از این قرار است که دیگر نمی شود تنها با تعدادی معدود از کارمندان کارآمد از ادامه حیات سازمان مطمئن بود . کارمندان باید سازمان را جزئی از خودشان بدانند و کار تیمی را سرلوحه خود قرار بدهند. در این کتاب از مجموعه مدیر یک دقیقه ای، کن بلانچارد خواننده را با مدیر جوانی آشنا می کند که در گیر و دار یادگیری مفاهیم رهبری است. 

2. نهنگ ها اعتماد می کنند 

کن بلانچارد و نویسندگان دیگر در کتاب نهنگ ها اعتماد می کنند با بهره گیری از شیوه ی آشنای خود به داستان گویی پرداخته اند. این بار آنها برای بیان نکات مدنظر خود سراغ پارک های آبی و جانداران موجود در این پارک ها رفته اند تا شباهت های میان نهنگ های قاتل و دوستان ، همکاران و اعضای خانواده شما را پیدا کنند. کتاب نهنگ ها اعتماد می کنند بر آموزش روش های اعتمادسازی ، تاکید روی نقاط مثبت و تغییر مسیر جنبه های منفی متمرکز است تا شما این موارد را در سازمان / شرکت و زندگی شخصی خود پیاده سازی کنید.

3. چه کسی تغییر را کشت 

کن بلانچارد و همکاران نویسنده اش در کتاب چه کسی تغییر را کشت؟ سبکی جدید را برای بیان اهمیت تغییر در سازمان ها به کار گرفته اند. این کتاب یک سبک ماجراجویی و پلیسی را در پیش گرفته که طی آن شخصیتی به نام کارگاه مک نالی مامور می شود تا درباره یک قتل سازمانی تحقیق کند. به گفته کن بلانچارد، هرچند که سازمان ها سعی دارند تا با تعیین ابتکارات و تغییرات وضعیت خود را بهینه کنند اما دستکم 50 درصد از این تغییرات برنامه ریزی شده از دست می روند. شما برای پیاده سازی درس هایی که در کتاب ارائه شده است ترغیب می شود تا در سازمان خود مهره ای تاثیرگذار باشید. کتاب چه کسی تغییر را کشت برای خرید در سایت رسابوک قرار دارد. 

تصویر 4: نقل قولی از کن بلانچارد 

4. مدیر یک دقیقه ای: افزایش اثربخشی به وسیله رهبری 

در این کتاب که به قلم کن بلانچارد و اسپنسر جانسون نوشته شده است و یکی دیگر از کتاب های مجموعه موفق مدیر یک دقیقه ای می باشد، مسئله افزایش اثربخشی با اتکا به یافته های علوم پزشکی و رفتاری بررسی می شود. کتاب مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی به وسیله‌ی رهبری، برای این نوشته شده تا به افراد در درک مفهوم همکاری سازمانی کمک کند. کتاب سرشار از راهکارهایی است تا مدیران و سرپرستان در هدایت چالش های مجموعه خود به بهترین نحو رفتار کنند. شما می توانید نسخه الکترونیک کتاب مدیر یک دقیقه ای: افزایش اثربخشی به وسیله رهبری را از سایت رسابوک تهیه نمایید. همچنین کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای : افزایش اثربخشی به وسیله رهبری نیز در دسترس قرار دارد. 

5. رهبری و مدیر یک دقیقه ای 

یکی دیگر از کتاب های مجموعه مدیر یک دقیقه ای، کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای نام دارد که مخصوص افراد مشتاق به دستیابی به جایگاه رهبری نوشته شده است. ماجرا از این قرار است: کارآفرینی از تلاش زیاد خسته شده و بعد از آشنایی با مدیر یک دقیقه ای  یاد میگیرد چگونه به انجام مدیریت صجیح بپردازد تا  بازدهی کاری را افزایش بدهد. این کتاب با بهره گیری از مدل رهبری موقعیتی دو که توسط بلانچارد در سال 1985 ابداع گردید نوشته شده است . مدلی که به یاری بسیاری از سازمان ها و مدیران در سراسر جهان آمده تا رو به تعالی گام بردارند. 

6. رهبری در سطح بالاتر 

کن بلانچارد، کتاب رهبری در سطح بالاتر را با در نظر داشتن دلایل زیادی نوشته است. به گفته خودش، او می خواهد روزی را ببیند که رهبران برتر توسط همه قابل تشخیص باشند و رهبری به سبک قدیمی که بر خودمحوی اشخاص استوار بود برافتاده باشد. به علاوه او تاکید دارد که دیدگاه رایج در شرکت های  کن بلانچارد هم، رهبری در سطحی بالاتر است. پس در کتاب با ارائه‌ی تعریف جدیدی از رهبری روبرو هستیم که همگام به در پیش گرفتن چنین فلسفه ای تشویق می شوند. 

شما می توانید کتاب رهبری در سطح بالاتر را از سایت رسابوک تهیه کنید.  

7. مدیر وقت شناس و هدفمند 

وقتی صحبت از دلایل موفقیت افراد در قیاس با هم به میان می آید خیلی ها فکر می کنند عامل اصلی در پیشرفت ، هوش است. به همین دلیل به صورت پیش فرض بعضی از افراد باهوش و سایرین کم هوش دانسته می شوند. اما وقتی کتاب  مدیر وقت شناس و هدفمند را مطالعه کنید متوجه می شوید که از نظر کمن بلانچارد هیچ عاملی به اندازه نظم و تعهد داشتن به اهداف تعیین شده در پیشرفت افراد موثر نیست. کتاب داستانی خیالی را روایت می کند و شما را با شخصیت اول که بسیاری از فرصت های شغلی اش را از دست رفته می بیند آشنا می سازد تا در جریان تحول او در زندگی شغلی و شخصی اش قرار بگیرید. شما می توانید کتاب مدیر وقت شناس و هدفمند را با کلیک روی لینک از سایت رسابوک تهیه فرمایید. 

8. آشنایی مدیر یک دقیقه ای با میمون 

این کتاب نیز یکی از کتاب های مجموعه مدیر یک دقیقه ای می باشد که توسط کن بلانچارد، ویلیام اونکن جونیور و هال باروز نوشته شده است. کتاب آشنایی مدیر یک دقیقه‌ای با میمون، از بینش های مختلفی در مورد اینکه روش و عملکرد سازمان‌ها  باید به چه تریبی باشد صحبت می کند. داستان مربوط به یک مدیر عجول است که وظایف دیگران را نیز به عهده می گرفت تا کارها سریع تر و بیشتر انجام شوند تا اینکه با مفهوم مدیریت میمون ها و سپردن مسئولیت به کارمندان آشنا شد و از بار کاری خود کم کرد . در واقع کتاب می خواهد در مورد مسئولیت پذیری و حدود مسئولیت هایی که هر یک از ما در زندگی و کار خود به عهده داریم پیام هایی را منتقل کند.  شما عزیزان می توانید کتاب صوتی آشنایی مدیر یک دقیقه ای با میمون را با کلیک بر روی لینک تهیه نمایید. 

تصویر 5: نقل قولی از کن بلانچارد 

9. گانگ هو 

کن بلانچارد با همکاری شلدون باولز یک بار دیگر با انتخاب سبک داستانی کتاب موفق دیگری را در زمینه مدیریت به بازار عرضه کردند. کتاب گانگ هو یا مدیریت شگفت‌انگیز سعی دارد تا به تلفیق کردن روش هایی برای ارتقا و موفقیت سازمان در کنار داشتن زندگی ای مهیج بپردازد.  در کتاب گانگ هو، نویسندگان ماجرای پگی سینگلر را برای خوانندگان تعریف می کنند. مدیر کارخانه ای که با وضعیت بحرانی روبرو می شود، اما با بررسی زندگی حیواناتی مثل سنجاب، ‌ سگ آبی و غاز نگرش جدیدی به دست می آورد. او کاری می کند که شور و شوق به کار را در افراد سازمان ایجاد کرده و یکدیگر را در راستای رسیدن به آن هدف حمایت و تشویق کنند. شما می توانید کتاب الکترونیک گانگ هو را با کلیک بر روی لینک مربوطه از سایت تهیه فرمایید. همچنین نسخه کتاب صوتی گانگ هو نیز در دسترس علاقمندان قرار دارد. 

10. مشتریان دو آتشه 

کن بلانچارد و شلدون باولز با همدیگر نگارش کتاب مشتریان دو آتشه: تحولی اساسی در خدمت‌رسانی به مشتریان را انجام داده اند. نویسندگان در این کتاب پرده از رازهایی که برای جلب مشتریان وفادار توسط شرکت ها و سازمان ها وجود دارد را با خوانندگان در میان می گذارند. به عقیده بلانچارد و باولز با توجه به اهمیت مشتریان، فارغ از اینکه کسب و کار مورد نظر به تولید کالا بپردازد یا خدمات , به هر حال می تواند از مراحل سه گانه تصمیم‌گیری، کشف و چگونگی خدمت‌رسانی، نفع ببرد. شما می توانید کتاب الکترونیک مشتریان دو آتشه را با کلیک بر روی لینک مربوطه از سایت تهیه فرمایید . همچنین کتاب صوتی مشتریان دوآتشه نیز در دسترس علاقمندان قرار دارد. 

11. بزن قدش

کتاب بزن قدش هم مانند بیشتر کتاب های دیگر کن بلانچارد حالتی داستانی دارد و شما را این بار با ماجرای یک کارمند ارشد شرکتی، اعضای یک تیم بیس بال و مربی ای سالخورده همراه می کند که هر کدام به نحوی جادوی کار تیمی را در کنار هم یاد گرفته و تمرین می کنند. کتاب بزن قدش درس های مهمی را در مورد روابط انسانی و سازوکارهای داشتن یک تیم هماهنگ و موفق بیان می کند که واقعا لذت بخش است. چهار اصلی که در تشکیل تیم ها نقش دارند لا به لای قسمت های مختلف داستان درهم تنیده شده اند . شما عزیزان می توانید کتاب صوتی بزن قدش : جادوی کار تیمی را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

12. گروه های پیشرو: چگونه تیم سطح برتر ایجاد کنیم؟

کتاب گروه های پیشرو  کتابی است که با نیم نگاهی به یکی از دیگر کتاب های مجموعه معروف مدیر یک دقیقه ای از کن بلانچارد (مدیر یک دقیقه ای تیم هایی با اثربخشی بالا می سازد) نوشته شده است. با خواندن این کتاب هم توانمند می شوید و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می کند و هم دستاوردهایی همچون تبادل مؤثر اطلاعات به جهت اعتماد و مسئولیت و هم‌چنین ایجاد مرزهای واضح برای خلق آزادی و مهارت مدیریت را بدست می آورید. شما می توانید کتاب الکترونیک گروه های پیشرو: چگونه تیم سطح برتر ایجاد کنیم را از سایت رسابوک تهیه ببینید. همچنین کتاب صوتی گروه های پیشرو از کن بلانچارد نیز برای مشاهده و خرید در سایت قرار دارد. 

13. دانستن و به کار بردن 

همانطور که کن بلانچارد نیز در مقدمه این کتاب گفته است نگارش کتاب دانستن و به کار بردن با سوال عمیقی آغاز شد که یکی از دوستان او از او پرسید. این دوست روزی به بلانچارد گفته بود بزرگترین ناامیدی او در شغلش چیست؟ بلانچارد می دانست نویسنده آثار موفقی است اما متاسفانه مدیران و مخاطبان این آثار کمتر به عملی کردن توصیه های ارایه شده در کتاب ها اقدام می کردند. به همین دلیل سعی کرد تا با نوشتن کتاب دانستن و به کار بردن که به سبک داستانی است، راه عملی سازی پیشنهادهای کتاب ها را به مخاطب یاد بدهد. شما می توانید نسخه الکترونیک کتاب دانستن و به کار بردن و همچنین کتاب صوتی دانستن و به کار بردن را با کلیک روی لینک مربوطه تهیه کنید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، کتاب های الکترونیکی و کتابهای صوتی کن بلانچارد را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت، تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین کن بلانچارد را از سایت رسابوک دریافت کنید.

سایر آثار کن بلانچارد (Ken Blanchard)

حالت نمایش