جان گری (John Gray)

جان گری (John Gray)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی دکتر جان گری نویسنده کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی 

دکتر جان گری یک مشاور روابط آمریکایی است که با کتاب پرفروش خود به نام مردان مریخی، زنان ونوسی شهرت پیدا کرد. او سعی دارد از طریق ارائه مشاوره به مردان و زنان کمک کند تا از طریق پذیرش و توجه به اختلافات در زندگی شخصی و حرفه ای، به درک بهتر از یکدیگر برسند. کتاب ها ، فیلم ها ، سمینارها و کارگاه های بی نظیر گری به میلیون ها انسان کمک کرده است تا زندگی ، روابط و مدیریت استرس خود را بهبود بخشند.

جان گری همچنین به سخنرانی پرداخته و در برنامه های رادیویی و تلوزیونی متعددی حضور پیدا کرده است تا اطلاعات خود را برای بهبود وضعیت روابط و زندگی  در اختیار مخاطبان قرار بدهد. او همچنین به صورت عملی به آموزش دادن درمانگران در کلینیک های خاص خود در سراسر ایالات متحده مشغول می باشد. 

جان گری در حال حاضر در کارولینای شمالی به همراه همسرش بونی ساکن است. آنها سه دختر و سه نوه دارند.

تصویر 1: جان گری 

دوران کودکی 

جان گری در سال 1951 در هوستون، ایالت تگزاس به دنیا آمد. مادر او به عنوان فروشنده در یک کتابفروشی کتاب های معنوی کار می کرد، پدر گری نیز در صنعت نفت به مدیریت اجرایی اشتغال داشت. گری در دوران جوانی به تحصیل در دانشگاه های سنت توماس و تگزاس پرداخت. با این وجود، او از دانشگاه دیگری مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد خود را در رشته هوش خلاق کسب نمود که اکنون به وضوح رشته ای شناخته شده است. در سال 1982 ، دانشگاه کلمبیا پاسیفیک  مدرک دکترا را به گری اعطا کرد. دانشگاه ایالتی گاورنرز در ایلینویز نیز همزمان با ادای سخنرانی توسط گری به مناسبت آغاز به کار این دانشگاه به او مدرک دکتری افتخاری داد.

دوران جوانی و شغل 

جان گری در سال 1969 پس از شرکت در یک جلسه سخنرانی مراقبه متعالی، 9 سال خود را وقف خدمت به ماهاریشی ماهیش یوگی کرد و به عنوان دستیار شخصی وی به فعالیت پرداخت. کتاب پرفروش گری به نام مردان مریخی، زنان ونوسی در سال 1992 منتشر شد و بیش از 7 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رساند و بیش از 18 میلیون دلار سود همراه داشت و آن را تبدیل به پرفروش ترین کتاب غیرداستانی از انتشارات هارپر کالینز کرد. این کتاب به عنوان محبوب ترین راه حل برای مشکلات عاطفی، منجر به ساخت فیلم، کتاب صوتی ، برگزاری سمینار، نمایشی در برادوِی، برنامه ای تلویزیونی و قرارداد فیلم با فاکس قرن بیستم شد. همچنین کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی به 40 زبان ترجمه شده است.

در سال 1997 جان گری محدوده کارهای خود را گسترش داده و اقدام به راه اندازی مراکز مشاوره مریخ و ونوس کرد و در آنجا به تدریس پرداخت. دکتر گری در این کلینیک ها به آموزش درمانگران با استفاده از تکنیکی به نام تکنیک مریخ و ونوس می پردازد. جان گری در سال 2001 جایزه فرد تاثیرگذار بر ازدواج موفق را دریافت کرد و علاوه بر شرکت در برنامه های اوپرا وینفری، لاری کینگ، شو و صبح بخیر امریکا، دکتر اوز در برنامه کانال سی بی سی هم حضور یافته است. همچنین نشریات مشهور جهان مانند تایم، مردم ، فوربز، نیوزویک و یو اس ای تودی نیز با او مصاحبه هایی داشته اند. 

دکتر جان گری همچنین به عنوان نویسنده ای دایمی به نگارش ستون ثابت در نشریاتی همانند ژورنال آتلانتا ، نیویورک دیلی نیوز، نیویورک نیوزدی، دنور پست، سن انتونیو اکسپرس نیوز می پردازد که حدود سی میلیون نفر خواننده دارند. نوشته های او همچنین در انتشارات بین المللی در کشورهای مختلف نیز نشر شده اند. 

تصویر 2: نقل قولی از جان گری 

کتاب های جان گری 

دکتر جان گری نویسنده بیش از بیست کتاب در زمینه روابط بین زنان و مردان و راهکارهایی برای ارتقا دادن این روابط به شمار می رود. 

از معروف ترین کتابهای جان گری عبارتند از: "مریخ و ونوس سر قرار"، "مریخی ها و ونوسی های عاشق"، "نیاز زن ها، خواسته مردها برای شروعی دوباره"، "چطور چیزی که می خواهید را بدست آورید و چیزی که دارید را بخواهید"،  "بچه ها بهشتی هستند"، "زنان و مردان در محل کار" و "رژیم غذایی و تمرینات ورزشی برای زنان و مردان". 

در این مطلب نیمی از معروف ترین کتاب های دکتر جان گری را معرفی می کنیم. برای فهرست کامل این کتابها می توانید در اینترنت جستجو کنید. 

1. مردان مریخی زنان ونوسی 

به عنوان معروف ترین کتاب جان گری ، کتاب مردان مریخی زنان ونوسی یکی از شناخته شده ترین آثار در حوزه روابط عاطفی و زناشویی می باشد. دکتر جان گری اعتقاد دارد زنان و مردان به دلیل تفاوت های روحی، جسمی و نیازهای متفاوتی که دارند گویی از دو سیاره متفاوت هستند. اما این تفاوت ها اگر به شکل درست شناخته شوند می توانند به تفاهم منجر شوند. این کتاب بسیار کاربردی بوده و خواندن آن برای افراد متاهل و مجرد به یک اندازه مفید خواهد بود. 

شما می توانید کتاب مردان مریخی زنان ونوسی را از سایت رسابوک تهیه کنید. همچنین کتاب صوتی مردان مریخی زنان ونوسی نیز برای علاقمندان در دسترس قرار دارد.  

2. چگونه با مردان صحبت کنیم تا گوش دهند

از جمله مشکلاتی که زنان در ارتباط با مردان تجربه می کنند این است که مردان اهل گوش دادن و حرف زدن نیستند. باید دانست این تفاوت در ساختار مردان وجود دارد و چیزی نیست که انتظار تغییرش را بتوان داشت اما زنان قادرند با کسب مهارتهایی مردان را در صحبت کردن بیشتر تشویق کنند و نیازها و خواسته هایشان را از مرد به شکل مناسب طلب نمایند. شما می توانید ویدیوی صحبت های جان گری با عنوان چگونه با مردان صحبت کنیم تا گوش دهند را از سایت رسابوک تهیه کنید.  

3. مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین

این کتاب بر اساس برداشتی که بیست سال بعد از نوشتن کتاب اصلی مردان مریخی زنان ونوسی برای دکتر جان گری پیش امده نوشته شده است. جان گری کی گوید علیرغم موفقیت آمیز بودن کتاب اصلی و کمک به میلیون ها زوج، با توجه به اینکه در دهه های اخیر نقش های سنتی زنان و مردان تغییر کرده و مسائل جدیدی در روابط به وجود امده است لازم است زوج ها دانسته های خودشان را افزایش بدهند. 

4. خواب بهتر برای مردان

در این کتاب که مخصوص مردان نوشته شده است جان گری به بررسی مسئله خواب برای مردان می پردازد. او خواب را برای تجدید قوای مردان بسیار ضروری می داند زیرا مردان از جسم خود کار زیادی می کشند و اگر استرس داشته باشند یا دچار تغییرات هورمونی شوند کیفیت خواب آنها کاسته خواهد شد.  شما می توانید ویدیوی خواب بهتر برای مردان را از سایت رسابوک تهیه نمایید. 

5. زنان ونوسی در آتش خشم مردان مریخی به سردی یخ

دکتر جان گری در کتاب زنان ونوسی در آتش خشم ، مردان مریخی به سردی یخ به مسئله نقش هورمون ها در ارتباط میان زنان و مردان اشاره می کند . او بر این باور است که عوامل متعددی در بهمریختگی هورمونی زنان و مران نقش دارند. از جمله می توان به تغذیه، تعادل نداشتن قند خون ، روش هایی که برای مقابله با تنش استفاده می شود و ....اشاره داشت. این کتاب راهنمایی است برای درک بهتر همین تفاوت ها و حل مشکلات مربوط به آنها. 

تصویر 3: نقل قولی از جان گری 

6. اسرار ماندگاری عشق

این کتاب که در ادامه مجموعه کتاب های مردان مریخی , زنان ونوسی نوشته شده است به بررسی مسئله عشق و چگونگی تداوم دادن به آن می پردازد. جان گری از شما دعوت می کند تا ابتدا نیازهای خودتان را درک کنید و سپس نیازهای طرف مقابل را بشناسید. درس های لازم برای پیدا کردن مهارت بیشتر در ارتباط با همسر یا معشوق خود در این کتاب گنجانده شده است که شما نیاز به یادگیری شان دارید. 

7. خواب بهتر برای زنان

این کتاب نیز برای بررسی مشکلات خانم ها در به خواب رفتن و داشتن خوابی با ثبات و با کیفیت نوشته شده است. جان گری با بررسی این مشکل از دیدگاه روانی و هورمونی به علل پریشانی خواب رایج در خانم ها اشاره می کند. شما می توانید ویدیوی خواب بهتر برای زنان را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

8. عشق پایدار: راهنمای غنا بخشیدن به روابط

در کتاب عشق پایدار از دکتر جان گری شما یاد میگیرید که مسئله عشق و دوست داشتن عمیق تر از داشتن احساسات آنی در مورد شریک خود و ارتباط مابین شماست. احساسات ما که از افکارمان ناشی می شوند موجب شکل گیری رفتارمان می شوند و به دلیل طرز فکر و احساس متفاوتی که زنان و مردان دارند، نتیجه نهایی، یعنی رفتارشان هم تا این حد متفاوت است. دکتر جان گری می گوید عشق ، جایی در زندگی مدفون شده است و باید آن را دوباره پیدا کرد تا جاودان شود.  

9. تک همسری عاشقانه

دکتر جان گری در کتاب تک همسری عاشقانه ما را با دیدگاه ها و روش های اشتباهی که در ارتباط با جنس مخالف از والدین خود به ارث برده ایم و دلایل ناکارآمدی شان آشنا می کند. او اعتقاد دارد علت وجود مشکلات زناشویی، درک نکردن و نپذیرفتن تفاوت هاست و این تفاوت ها را باید آموزش داد. بنابراین نیازی نیست که ازدواج خود را اشتباه بدانید زیرا چاره کار در درست کردن اشتباهات و سوبرداشت هاست و این کتاب هم به همین هدف نوشته شده است. 

10. ارتباط همسران در دنیای پیچیده

ازدواج امری است که طی بیش از پنجاه سال اخیر دستخوش تغییرات بسیاری شده است . زیرا خانم ها نقش های دیگری پیدا کرده اند که تا قبل از آن برایشان متصور نبود . بعد از ورود بانوان به جامعه و کسب تحصیلات و پیدا کردن شغل، زنان دیگر از قالب های سنتی خود درآمدند و انتظاراتشان را مطابق با شرایط روز تنظیم می کنند. همین باعث شده ارتباط بین دو جنس در دنیای امروز در معرض چالش هایی بی سابقه قرار داشته باشد. در نهایت ازدواج آزمایشی است برای یادگیری عشق بی قید و شرط و لازم است خصوصیات روابط در عصر جدید را بشناسیم. 

شما عزیزان می توانید این تفاوت ها را از زبان جان گری در ویدیوی ارتباط همسران در دنیای پیچیده یاد بگیرید. 

ویدیوهای جان گری 

1. چگونه با مردان صحبت کنیم تا گوش دهند

2. خواب بهتر برای مردان

3. خواب بهتر برای زنان

4. ارتباط همسران در دنیای پیچیده

تصویر 4: نقل قولی از جان گری 

5. مردان هوشیار 

جان گری در این ویدیو که بازهم مخصوص مردان و شناخت آنها تهیه شده است از دوازده صفت مردان یاد می کند که با دارا بودن آنها می توان مردی را هوشیار و موفق در محل کار و زندگی شخصی دانست. به گفته او مرد هوشیار یعنی مرد قابل اعتماد , مرد با اعتماد به نفس , یعنی مردی که هدف دارد و از دلیل وجودش در این دنیا آگاه است. برای دانستن نکات بیشتر درباره مردانگی و مرد موفق ویدیوی مردان هوشیار را از سایت رسابوک تهیه فرمایید. 

7. 10 مکمل طبیعی برای بهبود عملکرد مغز 

دکتر جان گری در ویدیوی 10 مکمل طبیعی برای بهبود عملکرد مغز، می گوید عدم توازن عملکرد مغز موجب می شود با اینکه عشق و حامی دارید و از زندگیتان حفاظت می کنید و همه شرایط خوب است، اما نمی توانید با خودتان کنار بیایید و احساس خوبی ندارید. او توصیه هایی را برای بهبود عملکرد مغز به شیوه هایی راحت و ساده برای همه در این ویدیو بیان می کند. با بکارگیری این توصیه ها از پیر شدن مغز خود جلوگیری کرده و نشاط را در زندگی تان احیا کنید.  

8. ایجاد انرژی و نشاط در مردان 

در این ویدیو ، جان گری به صحبت در مورد مردان و منابع انرژی جسمی آنها می پردازد.  از نظر او هورمون تستسترون منبع اصلی فعالیت های مردانه است و به علت کار کردن بیش از انداهز مردها دچار تحلیل و تضعیف می شود. به همین دلیل سعی دارد تا فعالیت هایی را برای استراحت و بازیابی انرژی به مردان توصیه کند. شما می توانید ویدیوی ایجاد انرژی و نشاط در مردان را از سایت رسابوک تهیه کنید. 

9. مغز مریخی مغز ونوسی

جان گری نویسنده کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی و مشاور ازدواج و روابط همسران در این برنامه به تشریح عملکرد مغز مردان و زنان چگونگی کنترل احساسات می‌پردازد.زندگی سرشار از استرس و مشکلات می‌باشد ولی اینکه چطور به آنها واکنش نشان می‌دهیم و میزان  هورمون های بدن تعیین کننده احساسات ما می‌باشند. در ویدیوی مغز مریخی مغز ونوسی شما تفاوت های عملکردی ذهنی مردان و زنان را متوجه خواهید شد. 

10. ارتباط موثر مریخی و ونوسی

مردها باید منابع مختلفی از موفقیت را داشته باشند و زنان باید منابع مختلفی از روابط را داشته باشند. هروقت که احساس عصبانیت، ناامیدی، آزردگی و غمگین بودن کردید، آن لحظه روح شما به شما یادآوری می کند که باید این شرایط را درست کنید. باید یاد بگیرید عشق چه مفهومی برای زنان و چه مفهومی برای مردان دارد. در ویدیوی ارتباط موثر مریخی و ونوسی شرح کامل این نوع ارتباط را از زبان جان گری ببینید و بشنوید. 

11. فراتر از مریخی و ونوسی

دکتر جان گری نویسنده کتاب پر فروش مردان مریخی ، زنان ونوسی در این برنامه در مورد چالش ها و مشکلات  جدید و راه حل های آنها صحبت می‌کند که بوسیله آن می‌توانیم سطح بالاتری از عشق را به عنوان عشق آتشین تجربه کنیم. رابطه ی آتشین رابطه ای است که شما در اون از نظر عاطفی حمایت می‌شوید تا آزادانه و صادقانه خودِ خودتان باشید. برای داونلود ویدیوی فراتر از مریخی و ونوسی روی لینک کلیک نمایید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن علاقمندی شما عزیزان، ویدئوهای جان گری را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین جان گری را از سایت رسابوک دریافت کنید.

 

سایر آثار جان گری (John Gray)

حالت نمایش