جیم ران (Jim Rohn)

جیم ران (Jim Rohn)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی جیم ران نویسنده کتاب پر فروش دوازده ستون موفقیت  

ارتقا دادن خود در زندگی شخصی هدفی ناهوشیار برای بسیاری از افراد است حتی برای آنهایی که به ندرت به این مسئله اقرار دارند. داستان زندگی جیم ران که در 17 سپتامبر سال 1930 متولد شد ، داستانی مثالی به شمار می رود. 

جیم ران، کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشیِ آمریکایی است که کارهایِ او تأثیرِ مستقیمی بر پرورش افراد دیگر در صنعت رشد شخصی در دوران معاصر از قبیل آنتونی رابینز، مارک ويکتور هانسن، برایان تریسی و جک کنفیلد داشته است. وی دانش جوی انصرافی کالج براون، واقع در ایالت مینسوتای آمریکا بود. 

سخنرانی هایی که جیم ران طی سال های بعد انجام داد قلب میلیون ها نفر را گرم کرد و بذر امید را در دل جامعه امریکای آن زمان کاشت. هرچند که در ابتدای راه بسیار ضعیف بود، اما با عزمی مثال زدنی توانست خود را هم از نظر پایگاه اجتماعی و هم مالی به سطوح قابل توجهی از موفقیت برساند. کتاب ها و سخنرانی ها و برنامه های صوتی و تصویری ای که جیم ران تهیه کرده است ذهنیت پیروان او را شکل داده و بسیاری از افراد با تبعیت از توصیه های او به جایگاه های عالی اجرایی دست یافتند. 

او پیش از 40 سال از زندگی خود ا صرف گسترش ایده های ابتکاری نمود و از این طریق به بسیاری از افراد در شناخت چیزهای جدید و شگفت انگیز نسبت به راهبردهای زندگی کمک کرد. سخنان فصیح و روشنفرکانه او نشانگر روبرو بودن با یکی از فلسفی ترین اذهان امریکایی است که برای جیم ران شهرت و شکوه مثال زدنی به ارمغان آورد. 

تصویر 1: جیم ران 

 

دوران کودکی 

امانوئل جیمز ران، معروف به جیم ران (Jim Rohn) متولد 25 دسپتامبر ۱۹۳۰میلادی، در مزرعه‌ای واقع در ایالتِ آیداهویِ ایالات متحده ی آمریکا به دنیا آمد. او در 5 دسامبر سال 2009 در وِست هیلز کالیفرنیا پس از ۱۸ ماه مبارزه با بیماریِ فیبرُزِ ریوی درگذشت.

والدین او جیم را به مدرسه¬ای محلی فرستادند تا باسواد شود اما جیم به زودی دریافت تنها چیزهایی که در آن مدرسه یاد می گیرد یک سری اطلاعات پایه و عمومی بیشتر نیست . مهارت های داستان گویی اش که آنها را از پدر به ارث برده بود کمک زیادی برای تبدیل شدنش به شخصی که در نظر داشت نمی کرد.بنابراین تنها یک سال بعد از ورود به دوران کالج آن را ترک کرد و تصمیم گرفت دنبال پیدا کردن شغلی واقعی برود. با این وجود در سن 25 کاملا ورشکسته شد و کلی بدهی بالا آورد. 

جوانی و شغل

تا سن ۲۵ سالگی جیم ران هم مانند همه اقشار متوسط مقروض، به بی راهه می رفت و نمی توانست راهی برای رسیدن به آرزوهایِ خود بیاید. در این زمان او نه تنها ازدواج کرده بود, بلکه پدر هم شده بود و چندان نمی دانست چه کار باید بکند.  همین موقع توسط دوستی که او را برای حضور در سمیناری دعوت کرده بود, با کارآفرینی به نامِ جان اِرل شُف(John Earl Shoaff) آشنا شد؛ به‌طوری‌که مسحورِ ثَروت، فهمِ تجاری، جذبه و فلسفه ی زندگی او شد. جیم ران به سازمانِ بازاریابی شبکه ای (فروش مستقیم) «شُف» پیوست و فرایندی از رشد شخصی را آغاز کرد که نهایتا به میلیونر شدن او در سن ۳۱ سالگی انجامید. متأسفانه «شُف» که آرزویِ دیدنِ چنین لحظه‌ای را داشت، یک سال پیش از آن که «جیم ران» میلیونر شود، درگذشت.

بنابراین، جیم ران خودش را با شیوه جدید زندگی خود - مسیر مستمر بهبودی شخصی – سازگار نمود. این باور که او می توانست با کاربرد چیره دستی، به هر کاری که دوست دارد دست زده و به هر آنچه که می خواهد برسد، به او پایگاه محکمی داد تا با تکیه بر آن به کار خود ادامه دهد. جیم ران کارش را به عنوان یک کارمند ساده در یک فروشگاه زنجیره ای شروع کرد. با این حال، از نظر ذهنی پذیرفته بود که انجام این کار، بهتر از دست روی دست گذاشتن است و کسب مقداری سود مطمئناً در مقایسه با دستمزد گرفتن خالی قابل تقدیر خواهد بود. 

تصویر 2: جیم ران 

به نظر می رسید که شُف در آخرین سالهای زندگی خود تصمیم گرفته بود به عنوان یک نیروی هدایتگر برای جان ظاهر شود. همانطور که قبل از این هم گفته شد، شُف در سن 49 سالگی درگذشت، دقیقاً پنج سال پس از اولین ملاقات آنها، اما قبل از آن به جیم ران دل و جرات می داد که جلو برود و به هدف خود برسد. اما نکته جالب این است که دستیابی به این مقدار از ثروت فقط آغاز میراث ران بود.

هم چنان که زمان می گذشت، جیم ران فهمید اکثر مردم خواستار شنیدن داستان از فرش به عرش رفتن و فلسفه ی رشد شخصی او هستند که او را به این کمال و فضیلت رسانده بود. پس از آن جیم ران تا زمان مرگ، به مدّت ۴۰ سال تجربه ی خودش را در سمینارهایش بیان می‌کرد. ۴ میلیون نفر در سراسر جهان در سمینارهای وی شرکت کرده‌اند. وی در سالِ ۱۹۸۵ جایزه یِ CPAE را از انجمنِ سخن رانان ملّی آمریکا دریافت کرد.

او هم چنین مولّف ۱۷ کتاب و کتاب صوتی و برنامه ی ویدئویی است. در سال ۲۰۰۳ به عنوان مربی و عضو افتخاری موزه ی رادیو و تلویزیون پیوک، جلساتی را برای کودکان و بزرگ سالان برگزار کرد. 

نقل قول هایی از جیم ران 

جیم ران به عنوان فیلسوف تجاری شناخته شده ‌است. او مدّعی تدریسِ حقایقِ ناب نبود، بلکه اصولِ بنیادین را تدریس می‌کرد و می گفت:

• هیچ اصول بنیادین جدیدی وجود ندارد. حقیقت، چیز جدیدی نیست، بلکه پیر و کُهنه است. شما باید به کسانی که می گویند: «بیایید عتیقه هایِ دست‌ساز مرا ببینید.» شک کنید؛ چون اگر عتیقه است، تو نمی‌توانی آن را ساخته باشی.

• هر که به مردم خدمت کند، خود را در راهِ بزرگی و عظمت، ثروت، رضایت، اعتبار و لذت قرار می‌دهد.

• مطالب سبک را نخوانید، چون ممکن است با آن‌ها سرگرم شَوید، ولی رشد نمی‌کنید.

• مهمّترین خواسته ی شما از یک شغل، نباید این باشد که چه چیزی به دست می آورم، بلکه باید این باشد که چه چیزی خواهم شد.

تصویر 3: نقل قولی از جیم ران 

• زمانی که شدیداً خواستارِ چیزی هستید، حتماً راهی برای دست یابی به آن پیدا خواهید کرد.

• بدون احساس ضرورت، اشتیاق، ارزش خود را از دست می‌دهد.

• مهمّ نیست که از کدام طرفِ حصار می پرید، مهمّ پریدن است. بدانید که بدونِ تصمیم گیری، هیچ پیش رفتی وجود نخواهد داشت. 

• با تحصیلاتِ رسمی تنها می‌توان گذرانِ زندگی کرد، امّا با خودآموختگی می‌توان ثروت اندوخت.

• برایِ هر تلاشِ ساختاریافته، چندبرابر پاداش وجود دارد.

• زمانی را برایِ جمع بندیِ گذشته اختصاص دهید، سپس می‌توانید طرحی بر اساسِ تجربیّاتتان رسم کنید و از آن برایِ سرمایه‌گذاری در آینده بهره ببرید.

کتاب‌ های جیم ران 

کتاب های جیم ران که به قلم خود نویسنده و یا توسط شاگردان او درباره شخصیت این مرد بزرگ معاصر نوشته شده است حاوی نکات بسیار ارزشمندی در مورد دیدگاه های او به کار، زندگی فردی و زندگی خصوصی است که خواندن و یا گوش دادن به آنها را به همه عزیزان توصیه می کنیم. در ادامه فهرست مجموعه کتاب های جیم ران که در سایت رسابوک به صورت کتاب صوتی عرضه شده اند و توضیحات مربوطه را مشاهده می کنید. 

دوازده ستون موفقیت 

موفقیت هم همانند دیگر ارکان زندگی دارای اصولی است. از این نظر می توان اصول موفقیت را به ستون های یک ساختمان تشبیه کرد. جیم ران در این کتاب عصاره آموخته های خود را از زندگی و کسب و کار به صورت دوازده اصل در اختیار خوانندگان قرار می دهد.این کتاب روایت زندگی مردی به نام مایکل جونز است که خرابی بی هنگام ماشینش مسیر زندگی او را متحول می کند. 

برای مطالعه این کتاب داستانی می توانید کتاب صوتی دوازده ستون موفقیت را از سایت رسابوک دریافت دارید. 

فصل‌های زندگی

در این کتاب شما با اندیشه های جیم ران آشنا می شوید . او در این کتاب نظرات مختلفی را درباره موضوعات گوناگون و مرتبط به زندگی انسان ارائه می دهد که از هدف گذاری تا رشد فردی همینطور مهارت های رهبری و ارزش ارتباطات را شامل می شود . نظرات او در مورد ارتباطات شخصی و خانوادگی نیز بسیار راهگشاست. شما می توانید کتاب صوتی فصل های زندگی را با کلیک روی لینک مشاهده و خریداری نمایید. 

فرزانگی

کتاب فرزانگی جیم ران کتابی است برای مواقعی که نیاز دارید تا در خلوت خود مطالبی را بخوانید.نیازی به خواندن به صورت ترتیب عنوان نیست. شما می توانید بسته به نیازتان مستقثیما سراغ فصل مربوطه بروید و نکته ای را که در آن توضیح داده شده است مطالعه کنید . همینطور پیام های هر فصل را درونی سازی کرده و سپس سراغ خواندن فصل های بعدی بروید. کتاب صوتی فرزانگی در سایت رسابوک در دسترس شما علاقمندان قرار دارد. 

معجزه های زندگی 

اگر خواستار داشتن زندگی ای پربار هستید این کتاب مناسب شماست . این کتاب می خواهد به شما تفاوت مابین خواستن و باید را یاد بدهد. فرض کنید همیشه منتظر باشید تا شخص دیگری شما را به انجام کاری ترغیب کند، حال اگر هیچ شخصی نبود چه کار باید کرد؟ آیا بهتر نیست که همیشه به خودتان تکیه کنید تا خودتان راه برنامه ریزی برای زندگی تان را یاد بگیرید؟ از نظر جیم ران بهترین انگیزه، خودانگیختگی است و شما باید این عادت را در خوند پرورش بدهید. به این ترتیب مابین افراد موفق و ناموفق تمایز بوجود می آید. کتاب صوتی معجزه های زندگی در سایت رسابوک با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار گرفته است. 

تجارت بازاریابی شبکه ای خودتان را بسازید 

در این کتاب جیم ران به شرح دیدگاه های خودش در مورد بازاریابی شبکه ای می پردازد. او تا قبل از وارد شدن به این شیوه از کسب و کار تنها یک حقوق بگیر ساده بود. اما به گفته خودش بعد از درک کردن فلسفه ای که باعث میشد تا بتوان از این نوع تجارت درآمدزایی کرد و گرفتن درس های آن زندگی اش برای همیشه متحول شد. شما می توانید با گوش دادن به این کتاب از زبان جیم ران با مسیری که برای موفقیت طی کرده است آشنا شوید. کتاب صوتی تتجارت بازاریابی شبکه ای خودتان را بسازید برای مشاهده و خرید در سایت رسابوک قرار داده شده است. 

تصویر 4: نقل قولی از جیم ران 

پازل های زندگی 

کتاب پازل های زندگی از آن کتاب هایی است که مطالعه کردنش به شما دیدگاهی جدید را در مورد خودتان و قابلیت هایتان می بخشد. چیم ران به صحبت از ایده و بینش های شخصی خود پرداخته است  به شکلی که با گوش دادن به واژگان او طنین امید و شوقی تازه را در وجودتان نسبت به زندگی احساس می کنید. کتاب پازل های زندگی جیم ران برای توانمندسازی افراد از نظر ذهنی نوشته شده است. 

نگرانی های زندگی و راه های غلبه بر آن 

قاتل شماره یک روحی و روانی انسان ها بخصوص در عصر مدرن نگرانی است. به نظر می رسد نگرانی تبدیل به یک عادت و حتی یک بیماری فراگیر شده است . جیم ران در توصیف خود از نگرانی آن را مانند تابلوهایی از تصاویر در نظر میگیرد که با ترس نقاشی شده اند. البته این تصاویر هرگز کامل نیستند. این ذهن ماست که تصویری منفی برایمان می سازد. برای شناخت و رهایی از این عادت منفی می توانید به کتاب صوتی نگرانی های زندگی و راه های غلبه بر آن و راه های غلبه بر آن گوش دهید. 

فلسفه زندگی موفق

راه های متعددی برای کسب موفقیت توصیه شده است . اما جیم ران معتقد است مهمترین عامل در موفق شضد شما داشتن بینش و فلسفه شخصی مناسب است. این بینش که از دل تجربیات فردی به دست آمده و تبدیل به خردمندی شده است باعث می شود تا هر فردی موفقیت را از راه منحصر به فردی بدست بیاورد. جیم ران اعتقاد دارد تمام انسان ها می توانند تغییر کنند و خود را به اوج برسانند. برای این مسئله اید به نکته مهم گذر زمان و بازگشت ناپذیر بودن آن توجه داشته باشید و بهترین دیدگاه را برای سلامت، روابط و شغل خود به کار بگیرید. 

کتاب صوتی فسلفه زندگی موفق برای خرید در سایت رسابوک قرار داده شده است. 

ویدیو10 قانون جیم ران برای موفقیت 

در این ویدیو جیم ران از اصلی بنیادین حرف می زند که هم قبل و هم بعد از او توسط بسیاری مورد تاکید قرار گرفته است . آن اصل این است : هر چیزی که دوست دارید در دنیای بیرون تغییر کند ابتدا در درون شما باید تغییر کند. او همچنین از ارزش رویا داشتن و هدف گذاری و کار با همکاران برای بهبود شرایط صحبت می کند. شما می توانید ویدیوی 10 قانون موفقیت جیم ران را از سایت رسابوک به صورت مستقیم و دوبله شده تهیه نمایید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان کتاب های جیم ران را ترجمه و به کتاب صوتی با دوبله فارسی و نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید عناوین نامبرده از جیم ران را از سایت رسابوک دانلود کنید.

 

 

سایر آثار جیم ران (Jim Rohn)

حالت نمایش