جان مکسول (John Maxwell)

جان مکسول (John Maxwell)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی جان مکسول، نویسنده کتاب پرفروش پنج سطح رهبری

جان مکسول، به عنوان یک نویسنده، سخنران، مربی بسیار موفق در حوزه رهبری سازمانی و مذهبی شناخته شده است. جان مکسول یک متخصص رهبری است و کتاب های معروفی دارد. یکی از مفاهیمی که او مطرح کرده و توسعه داده، 5 سطح رهبری است، که به صورت بصری سطحی را که یک رهبر در آن فعال است نشان داده و با توجه به آن معلوم میشود که رهبر چگونه می تواند تأثیرگذار، محترم تر و موفق تر باشد. 

جان مکسول عنوان پرفروش‌ترین نویسنده‌ی نیویورک تایمز را هم با فروش بیش از 25 میلیون نسخه از کتاب‌هایش به 50 زبان به دست آورده است. ماکسول را به عنوان اولویت شماره یک رهبری در آمریکا می شناسند، او در سال 2014 موفق به دریافت جایزه‌ی مادر ترزا برای تلاش هایش جهت صلح جهانی و رهبری از شبکه رهبری لومین شد. 

همچنین جان مکسول شش سال عنوان استاد برتر رهبری در لیدرشیپ گروس نت را به خود اختصاص داده است. از جمله شرکت هایی که او بنیانگذاری کرده می توان به  شرکت جان مکسول کمپانی، تیم جان ماکسول، و سازمان غیر انتفاعی به نام اکوئیپ اشاره کرد.  بیش از 5 میلیون رهبر در کشورهای مختلف جهان از جان مکسول آموزش گرفته اند. او به صورت سالیانه جلساتی را با شرکت‌های برتر آمریکایی به انتخاب فورچون، روسای جمهور کشورها و بسیاری از رهبران برتر تجاری جهان برقرار می کند.

تصویر 1: جان مکسول 

دوران کودکی 

جان مکسول با نام کامل جان کالوین ماکسول (متولد1946) در شهر گاردن سیتی ایالت مشیگان به دنیا آمد. او در خانواده ای مذهبی متولد شده و به شغل پدر خود تا امروز ادامه داده است. مکسول بیش از پنجاه سال است که با همسر خود مارگارت و فرزندانشان در شهر گاردن سیتی زندگی می کند. او همواره سعی کرده تا تلفیقی از باورهای مذهبی را در کسب و کار و زندگی شخصی به دیگران آموزش دهد. 

جوانی و شغل 

جان مکسول لیسانس خود را در دانشگاه اوهایو به پایان رساند. وی مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزوسا پاسیفیک کسب کرد و با ورود به شغل کشیشی، جا پای پدرش گذاشت. او همچنین درجه دکترای خود را در زمینه الهیات از مدرسه مذهبی فولر دریافت کرد. 

جان مکسول همیشه آرزو داشت تا در زندگی مردم تغییری ایجاد کند. اشتیاق او در زندگی، رشد دادن و توانمندسازی دیگران است تا قادر به انجام کارهای برجسته ای شده و زندگی قابل توجهی داشته باشند. او به تدریس علاقه مند است و به همین دلیل، از سال 1995، جان مکسول خود را وقف صحبت تمام وقت و نوشتن کرده است.

او و برادرش لری مکسول سازمان غیرانتفاعی به نام اکوئیپ را تاسیس کرده اند. این سازمان بر رشد شخصی ، آموزش رهبری، صحبت کردن و مربیگری جوانان تمرکز دارد. ماموریتی که آنان برای خود در نظر گرفته اند تاثیر مثبتی را بر روی خانواده¬ها ، مشاغل، سازمان ها و جوامع داشته است.

علاوه بر این، جان مکسول رهبران شرکت ها و مصرف کنندگان را به چالش می کشد تا از طریق الهام بخش بودن، به چالش کشیدن و مجهزسازی سازمان ها، رهبری را به منصه ظهور رسانده و با کمک گرفتن از شرکتی که او تاسیس کرده است به پتانسیل خود دست یابند. این شرکت دست به ارزیابی و کمک به افراد برای یادگیری و رهبری متعالی می زند.

تصویر 2: جان مکسول و همسرش مارگارت 

 روش پیشنهادی مکسول را می توان برای رویارویی با هرگونه چالش سازمانی، فرهنگی و رهبری به صورت اختصاصی طراحی کرد. تیم وی شامل بیش از 13000 مربی آموزش دیده و مجرب است که به سازمان ها کمک می کنند تا به ارزش خود بیافزایند. 

از سال 2008 ، جان مکسول به عنوان سخنران میهمان در کلیساهای متعدد فعالیت داشته است. در سال 2010 ، جان مکسول سخنران اصلی اتحاد ملی نمایندگان بود، شرکتی که در زمینه تأمین سرمایه و رویدادهای غیرمنتظره در آینده برای مشتریان بالقوه کمک می کند.

 جان مکسول همچنین به صورت سالانه در سخنرانی فورچون 500 حضور دارد. لیستی که مجله فورچون برای رتبه بندی بزرگترین شرکت های آمریکایی بر اساس درآمد ناخالص خود منتشر می سازد. جان مکسول همچنین به طور مکرر با رهبران و سازمان های دولتی بین المللی صحبت می کند. بیش از 26 میلیون جلد از کتابهای او فروش رفته است و از طرف انجمن مدیریت آمریکا به عنوان رهبر شماره 1 تأثیرگذار در تجارت در سال 2014 معرفی شد. همینطور توسط مجلات معتبری مثل بیزنس اینسایدر، که یک شرکت خبری جهانی است و شرکت آی ان سی مگزین هم نامزد این عنوان شده بود. 

نقل قول هایی از جان ماکسول

1. "رهبر کسی است که راه را می داند، راه را می رود، و راه را نشان می دهد."

2. "راز موفقیت شما توسط برنامه روزانه شما مشخص می شود."

3. "انسان باید به اندازه کافی بزرگ باشد که اشتباهاتش را بپذیرد، به اندازه کافی باهوش باشد تا از آنها سود ببرد و به اندازه کافی قوی باشد تا آنها را اصلاح کند."

4. "کار تیمی باعث می شود که رویا به حقیقت بپیوندد، اما وقتی رهبر، رویایی بزرگ و تیم بدی دارد ، کار تیمی تبدیل به کابوس می شود."

5. "مدیریت زمان نوعی تناقض ظاهری است. زمان، فراتر از کنترل ماست و ساعت، صرف نظر از اینکه زندگی مان را چگونه رهبری می کنیم تیک می زند. مدیریت اولویتها، راهی است که برای به حداکثر رساندن زمان داریم. "

6. "ارزش یک دقیقه فکر، بیشتر از یک ساعت صحبت کردن است."

7. "تفاوت بین افراد متوسط و افرادی که دستاوردی دارند، درک آنها از شکست و  پاسخی است که به شکست می دهند."

8. "افرادی که عاقلانه از زمان استفاده می کنند ، آن را صرف فعالیت هایی می کنند که اهداف کلی زندگی خودشان را پیش ببرد". 

تصویر 3: نقل قولی از جان مکسول 

9. "من به عنوان یک رهبر، اول باید خودم را رهبری کنم. اولین کسی که باید سعی کنم تغییر کند خودم هستم. "

10. "اکثر مردم می خواهند از درد خودداری کنند ، و نظم و انضباط معمولاً دردناک است.

کتاب های جان مکسول 

بیشتر کتابهای وی توسط نیویورک تایمز به عنوان پرفروش ها معرفی شده اند. این کتابها بر مسئله رهبری تمرکز دارند و عناوینی مانند "ویژگیهای ضروری یک رهبر" و "21 قانون غیرقابل انکار رهبری" را شامل می شوند و در سراسر جهان ترجمه شده و به فروش رسیده اند. او موفقیت های خود را با نوشتن کتاب های دیگری دنبال کرد که امروزه به عنوان کتاب های کلاسیک حوزه رهبری شناخته می شوند، از جمله "طلای رهبری" ، "پنج سطح رهبری" ، "استعداد هرگز کافی نیست" ، "رویای خود را به مرحله آزمایش بگذارید" و "به تغییر فکر کن".

جای تعجب نیست که در سال 2005 ، مکسول به سالن مشاهیر آمازون راه یافت و شانه به شانه استفان کاوی، کن بلانچارد، جیم کالینز و مارکوس باکینگهام ایستاد.

1. پنج سطح رهبری: گام‌هایی مطمئن برای نهایت بهره‌برداری از استعدادهایتان

هسته اولیه این کتاب را یکی از سخنرانی های معروف جان مکسول تشکیل می دهد که بارها در سمینارها و گردهمایی های مختلف آن را ایراد کرده است. جان مکسول رهبری کردن را عبارت از نفوذ می داند. البته او رهبری را بسیار فراتر از این می بیند که افراد دیگر به خاطر جایگاه شما بخواهند به حرف شما گوش کنند و در دل رضایتی از کار با شما نداشته باشند.

 در این کتاب روش هایی که برای تبدیل شدن به یک رهبر واقعی نیاز دارید به پنج سطح تقسیم شده است و یکی از پرفروش ترین کتاب های جان مکسول به شمار می رود. 

2. 101 نکته که هر رهبری باید بداند 

کتاب 101 نکته که هر رهبری باید بداند در واقع مجموعه ای از شش کتاب مجزاست که در هر یک از آنها جان مکسول به موضوعات مهم رشد فردی و شغلی همانند رفتار، کار تیمی، رهبری، ارتباطات و مربی گری پرداخته است.

 مکسول اعتقاد دارد از آنجا که بیشتر افراد در کل روز سعی دارند تا صرفا یک سری کارهای واجب تر را تمام کنند، و به تمام کردن لیست کارهای خود نمی رسند، زندگی متوسطی را هم تجربه می کنند. این کتاب برای پیشرفت شغلی و نیز پیشرفت فردی هر دو به شما کمک می کند. 

3. چگونه نفوذ کنیم: چگونه در زندگی دیگران تاثیر مثبت بگذاریم

این کتاب که با همکاری جیم دورنان نوشته شده است به موضوع نفوذ می پردازد. آنها مثال های متعددی را ارائه می دهند که به شما نشان می دهد در هر نقش شغلی و جایگاه اجتماعی برای پیشبرد مقاصد خود نیازمند برخورداری از قدرت نفوذ هستید. این نیرو نیرویی عظیم است که نه تنها به تغییر زندگی شما بلکه به تغییر زندگی فرد مقابل هم منتهی می شود. 

4. چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی

این کتاب با دربر داشتن تمرین هایی عملی به شما کمک می کند تا تبدیل به انسان بهتری شوید. در هریک از حوزه های زندگی تان که به دنبال بهبود و بهتر شدن می گردید لازم است رشد کنید. مثلا اگر می خواهید همسر بهتری باشید یا وضع مالی تان روبراه شود ناچار از پیشرفت در زمینه روابط و اقتصاد هستید. 

می توانید هفته ای یک فصل از کتاب را خوانده و تمریناتش را انجام دهید و سپس روند پیشرفتتان را یادداشت کنید. خواهید دید که به مروز زمان پیشرفت می کنید.

5. در جا زدن ممنوع

در این کتاب 15 قانون از سوی جان مکسول مطرح می شود تا با قدرت تمام در مسیر زندگی خود به پیش بروید. او می خواهد تا به خوانندگان نشان دهد که حتما در زندگی نغمه ای را که در درونشان نهفته است بسرایند و استعدادهای درونی شان را شکوفا کنند.

 به این ترتیب اثرگذاری رشد و پیشرفت شخصی تان را هرچه سریع تر خواهید دید. جان مکسول از شما می خواهد تا به عنوان یک انسان دیدی مثبت به توانایی انسانی خود داشته باشید. 

تصویر 4: نقل قولی از جان مکسول 

6. 25 راه غلبه بر دل‌های مردم

این کتاب که به صورت مشترک با لس پروت نوشته شده است راه هایی ساده را برای ارتقا دادن روابط بین فردی در اختیار قرار می دهد. از جمله موضوعاتی که کتاب 25 راه غلبه بر دل های مردم به آنها پرداخته است می توان به روش های کشف نیات افراد، خلق خاطره با ارتباط با آنها، یادآوری نقاط قوت به آنها در حین گفتگو و از این قبیل اشاره کرد. کتاب همچنین دارای بخش های عملی با نام یک دقیقه مشاوره و عملی کردن این روش در زندگی است. 

7. افراد موفق چگونه فکر می کنند 

در کتاب افراد موفق چگونه فکر می کنند جان مکسول به خوانندگان طرز فکر افراد موفق را آموزش می دهد. افراد موفق تفکری خلاقانه دارند، آنها پیرو جمع نیستند. در عین حال از همکاری با دیگران هم استقبال می کنند. دنبال بهترین پاسخ ها هستند و فرصت های یادگیری را شکار می کنند.

 البته مکسول می گوید تمام این مهارت ها از دل تکنیک های خاصی ظهور می کنند که شما نیز می توانید با تمرین آنها را یاد بگیرید و شاهد تاثیرگذاری ذهنیت جدید بر موفقیتتان در جنبه های مختلف باشید. شما می توانید در سایت رسابوک، کتاب صوتی افرد موفق چگونه فکر می کنند را تهیه کنید. 

ویدیوهای جان مکسول 

در سایت رسابوک مجموعه ای از بهترین ویدیوی های سخنرانی جان مکسول را برای علاقمندان آماده کرده ایم که می توانید با خرید روی لینک همراه مطلب، نسبت به بازدید نمونه و خرید آنها اقدام کنید. 

1. 10 قانون موفقیت جان مکسول

موفقیت یک روند روزانه است . موفقیت شما از لحظه ای مشخص می شود که شما تصمیم به انجام کاری می گیرید نه از لحظه ای که به هدف می رسید. به عقیده مکسول، ارتباط برقرار کردن، تاثیرگذاری شما را در هر شرایطی افزایش می دهد و معیار اولیه برای پیشرفت و ترقی در هر کسب و کاری، توانایی ارتباط برقرار کردن به صورت تاثیرگزار است. ویدیوی 10 قانون موفقیت جان مکسول را با کلیک روی لینک از سایت رسابوک تهیه فرمایید.

2. در زندگی تان تغییر ایجاد کنید 

برای اینکه زندگی تاثیرگذاری داشته باشید باید به سه نکته کلیدی توجه کنید که جان مکسول در ویدیوی در زندگی تان تغییر ایجاد کنید، این نکات را به علاوه چیزهای دیگر با شما در میان می گذارد. هچنین می گوید هر فردی باید در زندگی سه سوال از خود بپرسد: چه چیزی خوشحالتان می کند؟ از چه چیزی ناراحت می شوید؟ و چه رویایی دارید؟ شما می توانید ویدیوی در زندگی تان تغییر ایجاد کنید را با کلیک روی لینک مربوطه از سایت رسابوک خریداری نمایید.

3. زندگی ارزش بخش 

این ویدیو یک سخنرانی است که جان مکسول آن را با محوریت ارزش دادن به کودکان انجام داده است. البته در کنارآن مباحث دیگری مطرح می شوند که همگی در تربیت و پرورش یک نسل از انسان های موفق و دارای اعتماد به نفس ضروری هستند. مکسول اعتقاد دارد که کودکان ما و همه ی ما به عنوان انسان های بزرگسال نیازمند دریافت سه چیز هستیم. احساس تعلق داشتن، احساس دوست داشته شدن و احساس خاص بودن. 

این ها کلیدهایی هستند که شما برای برقراری رابطه ای موفق با هر انسانی در هر نوع مبادله ای که با او دارید نیاز خواهید داشت. ویدیوی زندگی ارزش بخش در سایت رسابوک برای علاقمندان قرار داده شده است. 

4. تاثیرگذار باشید 

جان مکسول می گوید معیار واقعی رهبری، تاثیرگذاری است. او می خواهد به بینندگان این سخنرانی یاد بدهد که تاثیرگذاری را درک کنند و تاثیرگذاری شان را بر دیگران افزایش بدهند. او از چند عامل موثر در تاثیرگذاری یاد می کند و سپس با توضیح دادن عوامل چهارگانه، بحث اصلی را به پیش می برد و مثال های متعددی را می زند. شما عزیزان می توانید ویدیوی تاثیرگذار باشید را به هدف موفقیت برای تیم کاری، تیم ورزشی، فروش، مدیریت و حتی موفقیت در زندگی خانوادگی خود تهیه کنید. 

5. پنج سطح رهبری 

این سخنرانی که مبنای یکی از پرفروش ترین کتاب های جان مکسول هم قرار گرفته است به پنج سطح ابداعی رهبری توسط او می پردازد. سطوح یاد شده عبارتند از : جایگاه رهبری ، اجازه ، تولید، پرورش افراد و احترام.

 در جای جای این سخنرانی مکسول تفاوت میان داشتن جایگاه رهبری و یک رهبر واقعی بودن را اوضیح می دهد . هدف او این است که مدیران و رهبران با شناخت ماهیت رهبری واقعی عملکرد خود و عملکرد سازمان را به طور کلی ارتقا بدهند. ویدیوی پنج سطح رهبری را می توانید با کلیک روی لینک تهیه کنید. 

تصویر 5 نقل قولی از جان مکسول 

 

6. آمادگی 

این ویدیو درباره آمادگی شما برای مواجه شدن با مشکلات ریز و درشتی است که در زندگی هر انسانی وجود دارد. البته جان مکسول از شما می خواهد با دید دیگری آماده شده و مشکل را از دریچه چشم یک معجزه ببینید. او از بینندگان و شنوندگان خود درخواست دارد که همواره به خداوند نظری مثبت داشته باشند و اندازه مشکل را با اندازه بزرگی و معجزه ی او بسنجند.

 دیدن این ویدیوی انگیزشی را به همه دوستان توصیه می کنیم. شما می توانید در سایت رسابوک ویدیوی آمادگی را با بهترین کیفیت به صورت دوبله شده خریداری نمایید. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، کتاب های الکترونیکی، کتابهای صوتی و ویدیوهای جان مکسول را به صورت دوبله فارسی و با نهایت کیفیت، تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید تمامی عناوین جان مکسول را از سایت رسابوک دریافت کنید.

 

 

 

 

سایر آثار جان مکسول (John Maxwell)

حالت نمایش