گرچن رابین (Gretchen Rubin)

گرچن رابین (Gretchen Rubin)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی گرچن رابین نویسنده کتاب پروژه شادی 

معرفی 

گرچن رابین  به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و تامل برانگیزترین کارشناسان در حوزه تحقیقات در مورد شادی و طبیعت انسانی شناخته می شود. او به خاطر توانایی اش در خلاصه سازی و انتقال دادن مفاهیم پیچیده با زبان طنز  و شفافیت شناخته شده است. به شکلی که طیف گسترده ای از مخاطبان می توانند به مطالب او دسترسی داشته و آن را درک کنند. 

گرچن نویسندگی کتابهای بسیاری را بر عهده داشته است  از جمله نظم بیرونی، آرامش درونی ، چهار گرایش شخصیتی، بهتر از قبل و پروژه شادی که جزو پر فروش های نیویورک تایمز به شمار می آیند.خوانندگان بسیاری اثار رابین را هم به صورت انلاین و هم در قالب کتاب های چاپی تعقیب می کنند . به طور کلی بیشتر از 3.5 میلیون کپی از کتابهای رابین تابحال به فروش رفته اند و به بیش از 30 زبان هم ترجمه شده اند . جالب است بدانید کتاب پروژه شادی او به تنهایی دو سال در لیست پر فروش ها قرار داشته است.  

تصویر 1 : گرچن رابین 

دوران کودکی 

گرچن رابین متولد 15 دسامبر سال 1965 در کانزاس ایالت میسوری ایالات متحده می باشد . او در رشته حقوق تحصیل کرده است اما بعدها نویسندگی و تحقیقات در مورد شادی را انتخاب کرد. 

دوران جوانی و شغل

 گرچن رابین کارش را  از رشته حقوق شروع کرد و مدتی را به عنوان منشی قاضی دادگاه عالی، ساندرا دی اوکانر کار می کرد، اما بعدها دریافت که نویسندگی را دوست دارد . او به همراه همسرش جیمی رابین  و دو دخترش در نیویورک زندگی می کند. 

گرچن رابین ستون نویس دائمی مجله ی اُ و اوپرا بوده و خیلی وقت ها در برنامه امروز صبح سی بی اس هم حضور دارد. او در آثار خودش از علوم روز، خِرَد اعصار گذشته، درس هایی که می توان از فرهنگ عامه یاد گرفت و تجربیات خودش استفاده می کند تا ببیند چطور می توانیم زندگی شادتر، سالم تر، کارامدتر و خلاقانه تری داشته باشیم. 

فعالیت های گرچن رابین 

او با چهره های معروفی همچون اوپرا وینفری، دانیل کانمن و دالایی لاما مصاحبه ها و گفتگوهایی داشته است . همچنین او در وب سایت شخصی خود در مورد ماجراهای روزانه اش در جستجوی شادی و عادات خوب می نویسد. میلیون ها نفر پست های او را هر روز می خوانند. خودش می گوید "من یک جورهایی تبدیل به ادمی زورگو شده ام که می خواهد همه شاد باشند". 

رابین در پادکست "چگونه شادتر باشیم با گرچن رابین" که در رده های بالای محبوبیت توسط شنوندگان قرار دارد، به همراه خواهرش الیزابت کرافت به بحث از شادی و عادت های خوب می پردازد. جالب است بدانید که این پادکست در فهرست بهترین پادکست های سال 2015 آی تیونز  و بهترین های 2016 اکادمی آو پادکسترز نام برده شده و جایزه وبی 2020 را هم به عنوان بهترین پادکست اینترنتی از آن خود کرد. 

او. به واسطه کارهایی که انجام داده است به عنوان یکی از جالب ترین نویسنده های حوزه شادی و عادت ها شناخته می شود . البته بعضی وقت ها هم نتایجی که او ارائه می دهد به نظر در ضدیت با باورهای عمومی قرار دارد – مثلا گرچن معتقد است که پاداش نقش بسیار دوگانه ای را در شکل گیری عادت ها بازی می کند و سادگی واقعی چیزی است که دستیابی به آن اصلا ساده نیست و اگر از پول بدرستی استفاده شود می تواند نقش بسیاری در شادی داشته باشد – اما بینش های او نزد بسیاری از خوانندگان مقبول واقع شده است. 

واکنش هایی که نسبت به اثار گرچن رابین  ابراز شده است بسیار بیشتر از تصور هستند . وبلاگ های بسیاری توسط  افرادی که از نظرات رابین پیروی می کنند راه اندازی شده است . بخصوص در ارتباط با کتاب پروژه شادی که می توان گفت اکنون خواندنش توسط پزشکان به مراجعه کنندگان خود توصیه می شود . همچنین اساتید در محیط های اکادمیک خواندنش را به دانشجویان توصیه کرده و افراد و خانواده ها در گروه های کتاب خوانی یا جمع های صمیمانه آنرا مطالعه و روش های توصیه شده اش را به کار می گیرند.  

گرچن رابین همچنین به عنوان یک سخنران نیز بسیار محبوب است. او تا امروز در رویدادهایی برای شرکت هایی مانند جنرال الکتریک ،گوگل، لینکدین، اکسنچور، پراکتر و گمبل  و همچنین دانشجویان در دانشگاه هایی مانند دانشکده حقوق ییل، دانشکده بیزنس هاروارد و وارتون سخن گفته است. او در کنفرانس های بیشماری نیز به عنوان سخنران یا سخنران اصلی حضور داشته است. 

از برنامه ها و شبکه های تلوزیونی ای که گرچن رابین را به عنوان مهمان و کارشناس دعوت کرده اند نیز می توان به تودی، کیتی لی و هوندا، برنامه صبحگاه یکشنبه سی بی اس، ارلی شو رادیو کیو و ویکند ادیشن از ان پی آر اشاره داشت. 

تصویر 2 : گرچن رابین 

گرچن رابین از مدافعان استفاده از تکنولوژی برای درگیر کردن مخاطبان با ایده هایش است. به همین دلیل دنبال کنندگان فعال و زیادی در شبکه هایی مانند توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، پین ترست و یوتیوب او را فالو می کنند. همچنین باید از خبرنامه باشگاه کتاب و" لحظه شادی" که خبرنامه روزانه مجانی اوست و حاوی نقل قول هایی در مورد شادی می باشد نام برد . گرچن یک برنامه زنده فیسبوکی به نام "از گرچن رابین بپرسید" را اداره می کند . او همچنین به عنوان کارشناس در هیئت مشاوره شرکت هایی همانند هلکو، اسکریبد، و هپی فای حضور داشته است . 

 گرچن رابین را می توان  نمونه ای شاخص از نویسنده ای دانست که از وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی برای ایجاد بحث و گفتگو پیرامون یک موضوع و آثارش استفاده می کند. رابین یکی از اولین افرادی بود که از او درخواست شد تا به عنوان اینفلوئنسر لینکدین فعالیت کند چون در این شبکه تعداد زیادی دنبال کننده دارد. 

کتاب های گرچن رابین

پروژه شادی

مهمترین و معروف ترین کتاب گرچن رابین پروژه شادی نام دارد. او در این کتاب شادی را حاصل طیفی از عناصر از ژنتیک گرفته تا شرایط جغرافیایی تحصیلی درآمد و زندگی زناشویی می داند. اما اعتقاد دارد که انسان خود می تواند بوجود آورنده ی شادی برای خودش باشد . او سه مرحله برای شادتر زندگی کردن در نظر می گیرد که اول تعیین عوامل شادی آور، دوم اراده کردن برای انجام کارهای لازم و سوم حفظ اراده خود در طول مسیر است. شما می توانید کتاب الکترونیک پروژه شادی را از سایت رسابوک تهیه بفرمایید. 

همچنین برای علاقمندان ، کتاب صوتی پروژه شادی هم در دسترس قرار دارد. 

گرایش های چهارگانه شخصیتی 

این کتاب یک تقسیم بندی جالب را در مورد تیپ های شخصیتی مختلف در اختیار قرار می دهد . گرچن رابین در مورد چهار نوع شخصیت حمایتگر، پرسشگر، ایثارگر و عصیانگر صحبت می کند و ویژگی های آنان را با مثال و توضیحات شرح می دهد . خواندن این کتاب برای کسب اطلاع از انواع تیپ های شخصیتی که در زندگی ، محل کار یا تعاملاتمان با انها روبرو می شویم مفید است و دید خوبی از روان شناسی انسان ها در اختیار می گذارد. شما می توانید انتظاراتتان را از افراد بر اساس نوع شخصیتشان تنظیم کنید. 

نسخه الکترونیکی کتاب گرایش های چهارگانه شخصیتی در سایت رسابوک قابل تهیه می باشد. 

نظم بیرونی آرامش درونی

گرچن رابین در این کتاب ارتباط مابین نظم در محیط بیرون و آرامش درونی را توضیح می دهد . او شخصا برای دستیابی به شادی بیشتر انواع روش ها را به مدت یک سال امتحان کرد و سپس تجربیاتش را در قالب کتاب به نگارش درآورد . به عقیده او ما برای آرامش از دنیای بیرون و وسایل دور و بر تاثیر می گیریم از طرفی آنها و نوع چیدمانشان هم بازتابی از وضعیت درونی ما هستند. هماهنگ کردن دو جنبه درونی و بیرونی برای حصول به تمرکز و شادی بیشتر ضروری است.  کتاب صوتی نظم بیرونی آرامش درونی در سایت رسابوک در دسترس قرار دارد.  

تصویر 3 : نقل قولی از گرچن رابین 

ویدیوهای گرچن رابین 

شادی و دلایل آن 

 این ویدیوی 25 دقیقه ای مربوط به یکی از سخنرانی های گرچن رابین است که نحوه شکل گیری ایده کتاب پروژه شادی را شرح می دهد . رابین یک متخصص در موضوع شادی است . او به شکل حرفه ای درباره این مقوله تحقیقاتی را انجام داده است . او بحث را از تعریف  خود شادی و ویژگی های آن و کارهایی که می توان برای شادتر بودن انجام داد شروع می کند و در ادامه مثال هایی را از موقعیت هایی که می توان شادی بیشتری برای خود و دیگران  ایجاد کرد می زند . شما می توانید ویدیوی شادی و دلایل آن را از سایت تهیه بفرمایید. 

شادی در خانه 

در این سخنرانی رابین برای حضار تعریف می کند که ایده نگارش کتاب شادی در خانه را از کجا گرفته است . در این کتاب که ادامه ای بر سایر تحقیقات و تلاش های رابین جهت شناخت پدیده شادی است او تمرکز خود را خاص تر کرده و به شادی در خانه می پردازد. خانه به عنوان محلی برای زندگی و تعامل مابین نزدیکترین افرادی که در زندگی هم وجود دارند تعریف شما را از خلی مفاهیم و از جمله شادی شکل می دهد . به همین دلیل او خانه  و فضای آن، خانواده ، محله و مجموعه ای از مفاهیم مربوط را بررسی کرده است تا شما خانه شادتری داشته باشید. شادی در خانه به بهترین کیفیت دوبله شده و در اختیار شما قرار دارد. 

شادتر زندگی کنید 

در ویدیوی شادتر زندگی کنید، گرچن رابین به تشریح دیدگاه خود در مورد شادی و داشتن جامعه ای شادتر می پردازد. او توضیح می دهد که افراد شاد منجر به ساختن جامعه ای شاد می شوند . زیرا وقتی شما شاد باشید به صورت طبیعی میل بیشتری به کمک کردن به دیگران و پیشبرد امور دارید . اما مهمترین موضوع در خصوص شاد بودن خودشناسی است . شما بایستی خودتان، علایقتان و ارزشهایتان را بشناسید و سپس شادی را بر اساس ویژگی هایتان تعریف کنید. 

ساخت عادت های کاری خوب 

ویدیوی ساخت عادت های خوب، یکی از مجموعه ویدیوهایی است که رابین طی آن با رویکردی کاربردی به بررسی عادت های مختلف در محل کار می پردازد. او چهار گرایش را معرفی کرده و نحوه تاثیر آن‌ها را بر روی عادات ما توضیح می‌دهد. از نظر او گرایش هایی همانند: بیشتر خوابیدن، ترک شکر، تعلل کمتر و ساختن یک زندگی شادتر در مستمرسازی عادات بهتر موثر هستند. در این ویدیو شما با استراتژی‌های کاربردی برای پرورش عادت‌های کاری بهتر و توصیه‌هایی برای موفقیت مستمر آشنا خواهید شد. 


تصویر 4 : نقل قولی از گرچن رابین 

الگوهای رفتاری 

 در این ویدیو گرچن رابین در مورد چهار گرایش رفتاری یا شخصیت صحبت می کند . او چهار شخصیت را نام برده و آنها را حمایتگر، پرسشگر، ایثارگر و عصیانگر می داند. هیچ یک از این گرایش ها بر دیگری برتری ندارد و هر یک منحصر به فرد هستد. در واقع ما با همین گرایش های ذاتی به دنیا می آییم. حال با توجه به ادراک ما از جهان در ترکیب با گرایشی که داریم انتظاراتمان را از خود و دیگران شکل می دهیم.  ویدیوی الگوهای رفتاری را می توانید از سایت رسابوک تهیه نمایید. 

عادات روزمره و تأثیر آن بر زندگی 

مانند باقی ویدیوها، در ویدیوی عادات روزمره و تاثیر آن بر زندگی نیز گرچن رابین به حوزه تخصصی خود می پردازد. بنا بر تحقیقات، عادت هایی که داریم حدود چهل درصد از زندگی روزمره مان را کنترل می کنند. پس عادت های کارآمد موجب شاد‌تر، سالم‌تر و مفیدتر احساس کردن خودمان می شوند. همانطور که می دانیم عادت ها خودکار هستند و به همین دلیل ترک عادت بد دشوار است. به علاوه انسان ها از همدیگر تاثیر می گیرند و ترجیح می‌دهند با افرادی باشند که عادت‌های مشابه دارند.

ویدیوی عادات روزمره و تاثیر آن بر زندگی با بهترین کیفیت دوبله شده و از لینک قابل تهیه است. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان عناوین "گرچن رابین " را ترجمه و با دوبله فارسی و نهایت کیفیت تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید عناوین "گرچن رابین"  را از سایت رسابوک  دانلود کنید.

 

سایر آثار گرچن رابین (Gretchen Rubin)

حالت نمایش