استیو هاروی (Steve Harvey)

استیو هاروی (Steve Harvey)

با دنبال کردن این نویسنده در صورت اضافه شدن کتاب جدید یا تخفیف به شما اطلاع داده می شود.

بیوگرافی:


بیوگرافی کامل استیو هاروی

نویسنده کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن 

 

استیو هاروی با نام کامل برودریک استفان هاروی متولد 17 ژانویه سال 1957 یک کمدین، بیزنس من و  از چهره های معروف دنیای سرگرمی است. او مجری برنامه صبحگاهی استیو هاروی، فمیلی فیود، سلبریتی فمیلی فیود و عید سال نوی فوکس ( از 2017 به بعد) می باشد . 

 هاروی کار خود را ابتدا به عنوان یک کمدین شروع کرد. او در اوایل دهه 1980 استنداپ کمدی اجرا کرده و اجرای برنامه هایی به نام های زمان نمایش در آپولو و برنامه استیو هاروی را در دبلیو بی به عهده داشت . سپس در فیلمی به نام شاهان کمدی ظاهر شد که البته بعد از حضورش در توری به همین نام بود. او برای اخرین بار برنامه استنداپ کمدی ای را در سال 2012 اجرا کرد. 

هاروی کار اجرای هر دو برنامه ی فمیلی فیود و سلبریتی فمیلی فیود را به عهده دارد و این برنامه ها از سال 2010 به این طرف روی آنتن رفته اند. او همچنین میزبان دیگر برنامه های تلوزیونی به نام های  لیتل بیگ شاتس و لیتل بیگ شاتس فوراور یانگ و استیو هاروی فاندردوم را هم در کارنامه دارد. در مقام نویسندگی هم او چهار کتاب  منتشر کرده است که یکی از آنها به نام مانند مثل یک مرد فکر کن ، مثل یک زن رفتار کن تبدیل به یکی از پر فروش های سال 2009 شد.

 سال 2017 بود که هاروی اقدام به تاسیس شرکتی به نام استیو هاروی گلوبال کرد، یک شرکت سرگرمی که محل قرار گرفتن شرکت تولیدی او به نام   ایست 112 و سایر سرمایه گذاری هایش می باشد. به علاوه نسخه آفریقایی از برنامه فمیلی فیود خود را رونمایی کرد و به همره آنتیم اسپورتس اند اینترتینمنت روی تملیک شرکت اچ دی نت سرمایه گذاری نمود. او و همسرش مارجوری موسسان بنیان استیو و مارجوری هاروی می باشند که یک سازمان غیر انتفاعی با تمرکز بر آموزش جوانان است. او شش بار برنده جایزه امی دو بار برنده جایزه مارکونی و 14 بار نیز برنده جایزه تصویر NAACP  در دسته بندی های مختلف شده است. 

تصویر 1: استیو هاروی 

دوران کودکی 

استیو هاروی در 17 ژانویه سال 1957 در ولش در وست ویرجینیا ایالات متحده متولد شده و فرزند یک کارگر معدن به نام جسی هاروی و ایلویز ورا می باشد . اسم اول او برودریک است که از روی اسم بازیگری به نام برودریک کرافورد در مجموعه تلوزیونی  نگهبان بزرگراه برداشته شده است . خانواده هاروی  بعدها به کلیولند در اوهایو نقل مگان کردند و در خیابانی به نام خیابان 112 شرقی اقامت گزیدند که بعدها در سال 2015 به  جاده استیو هاروی تغییر نام داده شد.  او در سال 1974 از دبیرستان گلنویل فارغ التحصیل شد. هاروی مدت کوتاهی بعد در دانشگاه دولتی کنت و دانشگاه ویرجینیای غربی پذیرفته شد. 

دوران جوانی و شغل

آغاز کار به عنوان کمدین 

هاروی در مشاغل مختلفی همانند بوکسور، کارگر، فروشنده بیمه، صاحب شرکت قالیشویی و پستچی فعالیت داشته است. او اولین بار در 8 اکتبر سال 1985 در باشگاهی در کلیولند اوهایو استنداپ کمدی اجرا کرد. اواخر دهه 1980، هاروی به مدت سه سال بی خانمان بو.د . در آن زمان به دلیل نداشتن پول کافی در خودروی فورد مدل 1976 خود می خوابید و برای حمام کردن و نظافت شخصی مجبور بود از امکانات پمپ بنزین ها و استخرها استفاده کند. در این زمان او دوستانی پیدا کرد که حاضر شدند با او برای شستشوی قالی قرارداد ببندند. 

همچنی او تاکنون سه بار ازدواج کرده است که اخرین آن با مارجوری الین هاروی است و این دو از ازدواج های قبلی خود نیز صاحب هفت فرزند هستند. 

تصویر 2 : استیو و مارجوری هاروی

2009-1990:  حضور در تلوزیون و فیلم 

هاروی بعد از کسب مقام دوم در رقابتی کمدی که به نام جانی واکر نامگذاری شده بود توانست در 19 اوریل سال 1990 بالاخره جانشین مارک کوری در نقشی در برنامه نمایش به وقت اپولو شود. موفقیت او به عنوان یک کمدین برنامه های استنداپ باعث شد تا نقش قابل توجهی را در برنامه ای به نام من و پسرها در سال 1994 به او واگذارب کنند. این برنامه از تلوزیون ای بی سی پخش شد و کوتاه مدت بود . او سپس به برنامه دیگری از شبکه دبیلو بی رفت  که نامش برنامه استیو هاروی بود و از سال 1996 تا 2002 ادامه داشت . این برنامه هرچند محبوب بود اما هیچگاه خارج از دایره جامعه سیاهپوستان امریکا مورد ستایش واقع نشد. 

در سال 1997 هارونی به کار خود در قالب یک استنداپ کمدین ادامه داد و در توری به نام شاهان کمدی در کنار سدریک کمدین، دی ال هیوجلی و بارنی مک شرکت کرد.  این تور تبدیل به یکی از محبوب ترین تورهای کمدی در تاریخ ایالات متحده شد و در سال اول اجرا 18 میلیون دلار و در سال دوم 19 میلیون دلار به جیب شرکت کنندگان سرازیر کرد. بعدها اسپایک لی  محتوای شیرین کاری های این کمدین ها را در قالب فیلمی به نام شاهان واقعی کمدی تهیه نمود. استیو هاروی از همین نام برای اسم گذاری برنامه کمدی و دیگر انواع اجراهای خود استفاده کرد ( که البته بعدها با عنوان چالش بزرگ استیو هاروی جانشین شد) این برنامه  از سال 2003 الی 2005 روی آنتن شبکه دبیلو بی پخش میشد. 

هاروی همچنین مجری گری برنامه ای به نام برنامه صبحگاهی استیو هاروی را هم به عهده  دارد که طی روزهای هفته از رادیو پخش میشود و 20 سال است ادامه یافته است. 

او در فیلم وسوسه های متضاد در سال 2003 نیز ظاهر شده است  که در این فیلم دیگر چهره ها همانند کوبا گودینگ و بیانسه حضور داشته اند.  همان سال او نقش کلارنس جانسون را در فیلمی به نام عشق، مجانی است ایفا نمود و طی سال های بعدی در فیلم های متعدد دیگری هم نقش هایی را به عهده داشت . 

استیو هاروی کتاب پر فروش خود به نام مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن را در سال 2009 منتشر کرد .  موضوع کتاب درباره تفکر مردان راجع به زنان و قضیه روابط عاطفی است. بر ااس همین کتاب در سال 2012 فیلمی با نام مثل یک مرد فکر کن هم ساخته شده که یک کمدی رمانتیک است و شخصیت های آن برای آشنا شدن با هم از توصیه های داخل همین کتاب استفاده می کنند. کتاب هاروی به مدت 64 هفته در صدر پر فروش های نیویورک تایمز بود. 

تصویر 3 : نقل قولی از استیو هاروی 

2010 الی اکنون؛ فمیلی فیود و سایر برنامه ها 

سپتامبر سال 2010 استیو هاروی مجری گری برنامه فمیلی فیود را اغاز کرد . این برنامه در مدت حضور هاروی  از نظر رده بنید پیشرفت داشته و همچنین او به نسبت مجری سابق مدت زمان بیشتری هدایت آن را به عهده داشته است.  به علاوه هاروی مجری گری در برنامه سلبریتی فمیلی فیود را هم به عهده دارد در این برنامه سلبریتی ها بر سر اهدا کردن مبلغی تا 25 هزار دلار به خیریه مورد نظرشان مشارکت دارند و رقابت می کنند و تابستان ها از شبکه ای بی سی پخش می شود. 

در تاریخ 2 اگوست سال 2012 هاروی برای آخرین بار نمایش استنداپ کمدی خود را در ام جی ام گراند در لاس وگاس اجرا کرد و به این ترتیب به 27 سال اجرای کمدی خود پایان داد و در این باره گفت راهی که تا این نمایش اخر امدم برایم سفری شگفت انگیز بود ، من به مدت 27 سال استنداپ کمدی اجرا کردم و بعد از تامل کردن روی همه ی سالهایی که روی صحنه بودم واقعا نمی توانم کلمه ای برای تشکر از هوادارانم پیدا کنم".

هاروی نامزد جوایز متعدد صنعت تلوزیون و سینما شده و ستاره ای هم در راهروی مشاهیر هالیوود به نامش زده شده است. او در سال 2017 همه انواع کسب و کارهای خودش را تحت عنوان شرکتی به نام استیو هاروی گلوبال جمع آوری کرد. او همچنین به اجزای برنامه هایی با مبالغ سنگین برای شبکه های مهم تلوزیونی پرداخته است که از ان جمله می توان به برنامه عصر سال تحویل 2019 در میدان تایم در نیویورک اشاره داشت که  از طرف شبکه فوکس پخش شد و پر بیننده ترین سری از این برنامه ها تا امروز بوده است. 

کتاب های استیو هاروی 

1- مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن 

این کتاب که پر فروش ترین اثر استیو هاروی به عنوان نویسنده است یک راهنمای کامل و صادقانه از زبان یک مرد برای کمک به خانم هاست. زنان در روابط عاطفی به مراتب با مشکلات بیشتر و پیچیده تری دست به گریبان هستند که هاروی علتشان را ناآگاهی از دیدگاه مردان نسبت به روابط می داند. این کتاب حاصل تمام مشاهدات و بررسی های هاروی روی مسئله روابط عاطفی بین دو جنس است . شما می توانید خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن را از سایت رسا بوک تهیه کنید. همچنین کتاب صوتی مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن هم برای شما عزیزان در دسترس قرار دارد. 

تصویر 4: نقل قولی از استیو هاروی 

2- مثل یک آدم موفق رفتار کن مثل یک آدم موفق فکر کن 

همه را ترغیب می کند تا علیرغم شکست ها و اشتباهاتی که داشته اند طرز فکر آدمهای موفق را در پیش بگیرند. برای موفق شدن لازم است ذهنیتی مثل یک انسان موفق داشته باشید تا از استعدادها و مواهبت خود بهره بگیرید. او جوایز یرا که در این صورت به افراد داده می شود در قالب فرصت هایی از نظر سلامتی، خوشحالی و غنای مالی می داند. البته بر تهمیت شریک شدن آنها با دیگران هم تاکید دارد. 

3- بپر، با ایمان به سوی دستیابی به زندگی ای پر از فراوانی جهش کن 

کتاب بپر از استیو هاروی با سبکی کاربردی نوشته شده است تا خوانندگان نحوه تصمیم‌گیری صحیح را یاد بگیرند. او اعتقاد دارد اگر خواستار دست یافتن به آرزوهای خود هستید باید تن به خطر داده و بپرید. بایستی از استعداد(های) خاصی که خداوند به شما اعطا کرده است استفاده کنید و ایمان داشته باشید که خداوند پشتیبان شماست. هاروی برای خوانندگان از زندگی شخصی خود مثال های متعددی می آورد که بدانند او هم زمانی فردی بی پول، بی خانمان و  بدهکار بوده است اما با ایمان به خداوند و استعداد خود امروزه در جایگاه بالایی در صنعت سرگرمی قرار دارد. 

شرکت شادن پژواک با در نظر گرفتن نیاز مشتریان عناوین " استیو هاروی" را ترجمه و با دوبله فارسی و نهایت کیفیت، تولید و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

شما می توانید عناوین " استیو هاروی"  را از سایت رسابوک  دانلود کنید.

 

سایر آثار استیو هاروی (Steve Harvey)

حالت نمایش